Dallmayr Prodomo

W pełni uszlachetniona kawa najwyższej klasy

Żadna inna nasza marka kawy nie wywarła tak silnego wpływu na ukształtowanie się upodobań smakowych wielu pokoleń kawoszy jak Dallmayr prodomo. Przez wiele osób uważana jest wręcz za napój bogów. Każdy turysta odwiedzający delikatesy Dallmayr w Monachium kupuje zawsze na pamiątkę opakowanie kawy prodomo, która jest tutaj ręcznie przesypywana z wytwarzanych w Nymphenburgu pięknych, porcelanowych waz i ważona na zabytkowych, dwuramiennych wagach.

Zapraszamy także do obejrzenia nowego spotu telewizyjnego: Wszystkimi zmysłami

O pionierze, który napisał historię kawy

Aby stworzyć tę uwielbianą kawę, Konrad Werner Wille — współwłaściciel i pierwszy kawowy ekspert w Dallmayr — osobiście udał się na poszukiwania nadzwyczajnych ziaren. Na początku lat 60. XX wieku po raz pierwszy wybrał się do Etiopii. Była to ciężka podróż, podczas której przebył wiele kilometrów na ośle. Ale jego zaangażowanie się opłaciło. W urodzajnych południowych prowincjach Sidamo i Harrar — ojczyźnie kawy — odkrył ziarna o wyjątkowej jakości. Konrad Werner Wille jako pierwszy sprowadził tę etiopską kawę do Niemiec. Od tego czasu odmiany kawy Arabica z tych wyżynnych terenów wyznaczają smak Dallmayr prodomo. I także od tego czasu nasz pierwszy kawowy ekspert jest uznawany za odkrywcę najstarszego krzewu-praprzodka 10 miliardów krzewów kawy Arabica na całym świecie.

Z dziewiczej puszczy do filiżanki

Uprawy dziko rosnących w Etiopii kawowych krzewów rozprzestrzeniły się przed setkami lat na tereny wzdłuż całego równika. Dzisiaj poza dziewiczymi puszczami porastają małe, wiejskie plantacje. Po zbiorach są one „myte” przy użyciu specjalnej metody, która dodatkowo uszlachetnia surową kawę. W połączeniu z wyszukanymi plonami z wyżynnych terenów Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej powstaje doskonała mieszanka. Przez wszystkie dziesięciolecia prawie jej nie zmienialiśmy.

Jakość od dziesięcioleci — bez kompromisów

Sztuką jest, aby mimo różnych wyników upraw zawsze osiągnąć ten sam profil smaku, tak bardzo lubiany przez miłośników kawy Dallmayr prodomo. A my wciąż pozostajemy wierni naszej idei, jaką jest nieskazitelna jakość 100-procentowej kawy Arabica. Wyrażenie „pro domo” pochodzi z łaciny i oznacza: dla (własnego) domu lub, w wolnym tłumaczeniu, zapewnić sobie coś dobrego. Konrad Werner Wille skomponował markę kawy i nadał jej nazwę „prodomo”. W ten sposób niejako zadedykował on tę szlachetną mieszankę delikatesom Dallmayr i ich klientom.

Wirtuozeria w produkcji kawy prodomo

Kawy Dallmayr, w szczególności prodomo, są od dziesięcioleci reklamowane w spotach telewizyjnych. Są one rozpoznawane w szczególności dzięki niepowtarzalnej melodii Dallmayr. Już sama melodia niejako wnosi zapach świeżo palonej kawy do domu.

Posłuchaj teraz

00:00 00:00 00:00
  • Dallmayr Melodie

Co chcą Państwo teraz zrobić?

Przejść do profilu smakowego
Kupić prodomo w sklepie internetowym

Ta strona korzysta z plików cookies. Po więcej informacji, kliknij tutaj. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.