Głębsze spojrzenie do wnętrza filiżanki herbaty

Picie herbaty jest jak podróżowanie. W jednej filiżance kryje się cała historia — od uprawy i zbiorów liści herbaty w miejscu ich pochodzenia, przez wstępne przygotowanie, aż po wzbogacenie herbaty wyrafinowanymi przyprawami, szlachetnymi aromatami, subtelnymi owocami i kolorowymi kwiatami. Jakie są najważniejsze rejony upraw herbaty? Gdzie znajduje się najwyżej położony herbaciany ogród świata? Kto ustala profile smaków i po czym można poznać jakość manufaktury? Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat herbaty, które znacznie wzbogacają opis naszego asortymentu. Więcej informacji znaleźć można na naszej międzynarodowej stronie internetowej.

Jakość manufaktury

Herbata jest wrażliwym produktem naturalnym. Nawet w ciągu jednego sezonu jakość zbiorów może się zmieniać: kilka godzin słońca więcej może wpłynąć na smak herbaty – herbata zebrana przed południem smakuje inaczej niż ta zbierana po południu. Wyczulony nos i wprawne oko naszego eksperta w dziedzinie herbaty jest w stanie doskonale to rozpoznać: poszczególne składniki do wszystkich gatunków herbat są kupowane po skrupulatnych kontrolach w okresie, kiedy ich jakość jest najwyższa, a następnie są ręcznie mieszane i pakowane w taki sposób, by chronić ich wspaniały aromat.

Wiedza o herbacie

Czy wiesz, że według legendy herbata została przypadkowo odkryta w Chinach około 5000 lat temu? Co różni herbatę czarną od zielonej i dlaczego herbata ziołowa tak naprawdę nie jest herbatą? Co kryje się za oznaczeniem SFTGFOP1? Jakich zasad należy przestrzegać przy przygotowaniu herbaty? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w naszym kąciku wiedzy na temat herbaty.

Degustacja herbaty

Mówi się, że dawni chińscy mistrzowie herbaty potrafili określić, czy filiżanka herbaty została zalana wodą zaczerpniętą w pobliżu brzegu, wodą ze środka rzeki czy też wodą ze studni. Od naszego specjalisty w dziedzinie herbaty także wymagamy wiele. Każdego dnia próbuje on około 300 filiżanek, aby jakość i profil smaku 115 gatunków herbat Dallmayr zawsze były na najwyższym poziomie.


Więcej informacji na te tematy można znaleźć na naszej międzynarodowej stronie internetowej:

Jakość manufaktury

Odkryj
najlepszą z najlepszych

Jakość manufaktury

Wiedza o herbacie

Dowiedz się wszystkiego o herbacie

Wiedza o herbacie

Degustacja herbaty

Zajrzyj do naszego świata aromatów

Degustacja herbaty


Ta strona korzysta z plików cookies. Po więcej informacji, kliknij tutaj. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.